Přemýšlíte nad výstavbou terasy? Dejte si pozor na výběr materiálu

10.05.2023

Teplé počasí nás konečně navštívilo se svými slunečními paprsky a my začínáme přemýšlet, jak si dopřát co největší komfort. Příliš dlouhý pobyt na přímém slunci je totiž velmi nezdravý pro naše tělo. Přesně proto hledáme komfort ve stínu a příjemném chladu terasy. Z čeho ji vybudovat?

Staletími ověřený materiál

Zdaleka nejpopulárnějším prostředkem je samozřejmě klasické dřevo. Není se čemu divit, protože s sebou přináší skvělý poměr ceny, odolnosti a výkonu. Terasová prkna poctivě odolávají i náročnějšímu mechanickému a chemickému namáhání. Díky tomu vám vydrží sloužit dlouhá desetiletí bez jakéhokoliv problému.

Nezapomeňte ani na důležitou vlastnost v podobě tepelné, stejně jako zvukové izolace. Tato dvě kritéria vám dopřejí pořádnou dávku komfortu. Během samotné výstavby oceníte hlavně lehkou hmotnost, s níž přichází například šikovná WPC prkna (kompozitní kombinace dřeva a polymeru). Jednoduchá manipulace zajistí rychlé a snadné splnění projektu.

Nepodceňte detaily

Kouzlo úspěchu tkví v nejmenších maličkostech. Jasnými příklady jsou terče na dlažbu a terasové distanční podložky. S pomocí daných vychytávek zamezíte vzájemnému kontaktu jednotlivých komponentů a odizolujete je od země. K čemu je to dobré? Docílíte adekvátního odtoku vody a vyhnete se zbytečnému nabírání vlhkosti. Výsledkem je mnohem delší životnost. Zároveň se vyhnete plísním a houbám.

Objednat veškeré potřeby nemusí být vždy ničím jednoduchým. Rozhodně se nesnažte objíždět všechny prodejny a sklady ve svém okolí. Raději si v klidu sedněte k počítači, uvařte si kávu a otevřete si internetové stránky specializovaného e-shopu Gardina. Zmínění odborníci disponují ohromným výběrem prken, podložek, vrutů, nářadí i dalšího vybavení pro všechny šikovné kutily.   

komerční sdělení