Přivítejte jaro v interiéru!

16.03.2023

Slunečních paprsků přibývá, na větvičkách keřů a stromů se začínají objevovat první pupeny, tráva se zelená. Zima se s námi loučí, aby nás se vší vervou mohlo přivítat jaro. To s sebou mimo jiné přináší změnu šatníku, kdy teplé kabáty a péřové bundy vystřídají svetříky a kostýmky jemných pastelových barev. A ty mají své místo i v interiérech našich domovů.

Zdaleka však nejde jen o barvy, nýbrž také o materiály, květiny, správně zvolené dekorace a v neposlední řadě vůně. Tím vším je možné interiér domácnosti oživit a vnést do něj svěží závan.

Bytový textil

Nejjednodušší a cenově nejdostupnější způsob, jak v interiéru docílit jakékoliv změny vede přes bytový textil, tedy dekorační polštářky, záclony, deky a dečky, povlečení i závěsy na okna. U něj spolu s materiálem hlavní roli hrají jeho barvy a design. Velmi jarně například vypadají lehké hotové voálové záclony.

Barvy a vzory

Inspirujte se přírodou, v níž v jarních měsících dominují všechny odstíny zelené na trávě a listech stromů, žluté a celé řady pastelových barev jarních květin. A právě tyto barvy se nebojte použít v interiéru. Zase to s nimi ale nepřežeňte. Mnohdy postačí pouhý ubrus, prostírání, vybrané hotové záclony nebo dekorativní polštářek na sedací soupravě. Zdaleka však nejde jen o samotné barvy, ale také o vzory. Nic vám tak nebrání uléhat do ložního povlečení posetého drobnými kvítky.

Živé květiny

Ještě větší sílu než květiny namalované, vyšité či vytištěné ale mají květiny skutečné. Za skutečného posla jara se tak dá nazvat váza plná tulipánů, narcisů, nebo jiných jarních květin. Takový tulipánek si můžete koupit v květináči, pak vám bude dělat společnost až do odkvětu. Svěží závan jara do bytu ale vděčnou i pučící větvičky a samozřejmě symbol Velikonoc, kterým jsou kočičky.

Dekorace

Opatrně nakládejte s typickými jarními dekoracemi. Umělé slepičky, zajíčci a kuřátka přeci jen mohou působit poněkud kýčovitě. Kdy každopádně můžete popustit uzdu své fantazii, to je na Velikonoce. To k vám mohou přiskákat veselí zajíčci, jarní slepičky i se zakutálet barevná velikonoční vajíčka. Naaranžovaná v proutěných košících jsou totiž jasným znamením, že zima je opravdu definitivně pryč a je tu jaro. Tak si ho vychutnejte plnými doušky.

Foto: inzerent, www.Luxora.cz 

komerční sdělení