Proč je o červený kratom takový zájem?

28.03.2023

Odpověď je jednoduchá. Červený kratom je totiž nejsilnější, ovšem vhodný je spíše pro zkušené uživatele, nikoliv pro začátečníky. Červený kratom však není jen o síle. V následujících řádcích vám prozradíme, čím je jedinečný a jaké má účinky.

Předtím, než se hlouběji ponoříme do toho, jaké má kratom red účinky, byste měli vědět rozdíly mezi jednotlivými kmeny. Odlišují se především obsahem alkaloidů, což jsou sloučeniny, jež se nacházejí v rostlinách a mají významný vliv na člověka.

Kratom a jeho alkaloidy

Alkaloidy jsou přirozeně se vyskytující sloučeniny, které jsou současně motorem pohánějícím potenciální léčivé účinky kratomu. Konkrétně dva hlavní alkaloidy jsou zodpovědné za většinu účinků kratomu, a to mitragynin a 7-hydroxymitragynin.

Zmíněné dva alkaloidy byly objeveny na počátku 20. století a rozsáhlý výzkum vedl vědce k identifikaci mitragyninu jako alkaloidu, který je s největší pravděpodobností zodpovědný za navození euforie. Zatímco 7-hydroxymitragynin poskytuje větší klid a uvolnění.

V chemickém složení červeného kratomu je přítomno přibližně 25 různých alkaloidů, ale většina z nich nemá znatelné účinky.

Jak se zpracovává kratom red?

Listy pro výrobu červeného kratomu se sklízejí v okamžiku, kdy jsou zcela zralé, a tím je maximalizován obsah alkaloidů. Poté se listy kratomu vysuší venku či v místnosti. Záleží na tom, jaké barvy chcete dosáhnout.

Červený kratom se suší na slunci, aby rostlina absorbovala prospěšné ultrafialové paprsky. Čím delší je proces fermentace, tím tmavší je prášek.

Zelený kratom se stejně jako červený suší venku, ale poté se přenáší do vnitřních prostor, kde tráví delší dobu mimo dosah slunečních paprsků, aby dosáhl své charakteristické tmavě zelené barvy.

Bílý kratom se zase suší v místnosti, a poté je jen na několik hodin vystaven slunci.

Specifickou skupinou je kratom gold, což je ve své podstatě červený kratom, u něhož však dochází k jinému procesu sušení, čímž získává specifický zlatavý odstín.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste si mohli objednat kvalitní produkty, podívejte se do e-shopu KratomWorld.cz, kde najdete nejlepší druhy kratomu přímo ze Západního Kalimantanu, ale i z České republiky.

komerční sdělení

Foto: ilustrační

Image by Gerd Altmann from Pixabay