Společnost Miele nabízí řešení pro profesionální péči o textil na omezeném prostoru

29.09.2020

Gütersloh/Brno, 29. září 2020. - Professional Ironing Board PIB 100 od společnosti Miele představuje "základní profesionální úroveň" žehlicích systémů určených pro komerční využití. Parní žehlicí systém je dokonalým doplňkem všech praček a sušiček v hotelnictví a gastronomii, zařízeních pro seniory nebo čistírnách textilu: jinými slovy všude tam, kde je třeba pečovat o komerčně používané textilie, jako jsou např. pracovní obleky, zástěry nebo osobní oděvy hostů. Velká nádržka na vodu o objemu 4,5 litru, funkce automatického odstraňování vodního kamene a proplachování přístroje zajišťují rychlou práci bez přerušení. Nový systém bude k dispozici v České republice a Slovenské republice od října 2020.

Společnost Miele nabízí řešení pro profesionální péči o textil na omezeném prostoru. Díky krátké době zahřívání lze PIB 100 používat rychle a také mimořádně flexibilně. To zajišťují integrovaná kolečka a skládací mechanismus, pomocí kterého lze žehlicí prkno snadno složit. Individuální pracovní výšku profesionální žehlící plochy je možné nastavit plynule a bez námahy - v závislosti na výšce uživatele se pohybuje mezi 83 a 102 cm.

Žehlicí systém se vyrábí v závodě Miele v německém Lehrte poblíž Hannoveru a je testován pro 7 500 hodin provozu. Splňuje všechny požadavky směrnice o strojních zařízeních a je proto schválen pro komerční použití. Nový systém nabízí mnoho výhod oproti žehlicím systémům pro domácnost. Kapacita nádržky umožňuje dlouhou nepřetržitou dobu žehlení, přičemž množství potřebné vody závisí na teplotě žehlení a potřebné páře. Nádržka, kterou lze snadno vyjmout, je naplněna vodou z vodovodu. Díky speciálnímu povrstvení bojleru lze, v závislosti na tvrdosti vody, žehlit přibližně měsíc bez odvápnění přístroje. Systém automaticky vypočítá správný čas a informuje uživatele.
Tuto funkci, která prodlužuje životnost žehlicího systému, nabízí pouze společnost Miele.

Díky funkci automatického proplachování nemá vodní kámen šanci

Další funkcí, exkluzivní pouze u společnosti Miele, je funkce automatického proplachování, která brání usazování vodního kamene v parním generátoru. Propláchnutí odstraní zbytky minerálů z vody. Přístroj také vypočítá intervaly do dalšího odvápnění v závislosti na množství odpařené vody. Různé funkce lze snadno a intuitivně rozpoznat a nastavit pomocí ovládacího prvku displeje
s přehledným textem.

Nové žehlicí prkno má robustní potah, který byl vyvinut pro zátěžové použití v komerčních provozech. Podobně jako u praček a sušiček Miele je také žehlička vybavena voštinovou žehlicí plochou (přihlášenou k patentování). Mírně zapuštěná voštinová struktura distribuuje páru po celé ploše. Prostřednictvím tohoto parního filmu žehlička jemně klouže po textiliích a lze s ní pohodlně pohybovat všemi směry. Zaoblené hrany usnadňují vyhlazení manžet a dalších obtížně udržovatelných oblastí.

Vzduchový polštář chrání jemná vlákna

Po připojení žehličky a zapnutí parního systému se žehlicí plocha automaticky zahřeje a sníží se tvorba kondenzátu na žehlicím prkně. Integrované ventilátory nafukují žehlicí plochu jako vzduchový polštář, což zajišťuje ochranu jemných textilií. Zabraňuje se tím protlačování švů na textilu. Jemná vlákna, jako např. angorská vlna, tak lze šetrně ošetřit na vzduchovém polštáři, aniž by při žehlení došlo ke zploštění vláken. Naproti tomu u záhybů je dosaženo perfektní úpravy díky funkci sání, která fixuje textil na žehlicí ploše.

Steamer je k dispozici pro šetrnou úpravu svrchních oděvů, jako jsou např. blůzy a saka, které je třeba vyhladit bez kontaktu s textilem. Je také vhodný pro závěrečnou úpravu dalších látek, například záclon.

Tiskové zprávy Miele, Tisková zpráva 05/202