Trendy v oblasti zahradního nábytku pro léto 2021

23.04.2021

S příchodem teplejšího počasí nastává ideální chvíle pro posezení na zahrádce u domu, kde můžete strávit příjemné okamžiky sami, se svou rodinou, případně zde uspořádat nějaké setkání s přáteli, které jste dlouho neviděli. K tomu, abyste měli patřičný komfort, je dobré se vybavit vhodným zahradním nábytkem. Jaké jsou aktuální trendy v tomto segmentu zboží?

Lehký a odolný nábytek

Hitem je především zahradní nábytek z lehkých dřevěných materiálů. Příkladem budiž sedačky, křesla a zahradní stolky z ratanu. Jde o mimořádně lehkou dřevinu, která zároveň dobře odolává vlhkosti, nevadí jí déšť ani další nepříznivé klimatické podmínky, tudíž ratanový zahradní nábytek nemusíte neustále ukládat pod střechu. Spolehlivou alternativou je pak masivní zahradní nábytek. Vyjde vás sice dráž, má však dlouhou životnost.

Zahradní sedací soupravy

Pakliže je součástí exteriéru vašeho domu altánek, krytá pergola či jiný obdobný přístřešek, můžete si do něj pořídit i bytelnější kusy nábytku. V současnosti jsou stále populárnější třeba speciální zahradní sedací soupravy. Jejich výhodou je fakt, že pojmou větší množství osob naráz, takže nemusíte pořizovat tolik kusů samostatných křesílek a židlí.

Zahradní sedací soupravy musejí mít potřebnou povrchovou úpravu, aby jim nevadila případná zvýšená vlhkost ve venkovním prostředí. Zároveň sedací soupravu na zahradu vybírejte s kvalitním potahem, který se snadno udržuje v čistotě. Klasické bavlněné čalounění není příliš praktické, neboť rychle nasákne vlhkost a mohou jej lehce poškodit také třeba oharky a popílek z blízkého grilu apod. Přednost dejte raději koženým modelům, případně vysoce odolným umělým tkaninám, na něž ještě dáte přehoz, který pak lze snadno sejmout a vyprat.

Zahradní lehátka

Pro dokonalý odpočinek ve venkovním prostředí se hodí pořídit si zahradní lehátka. Skvěle poslouží například u zahradního bazénu, lenošit však na nich můžete kdykoliv a kdekoliv za pěkného počasí. Precizní řešení představují hlavně zahradní lehátka s nastavitelnou polohou hlavy a zad, díky čemuž si je sami uzpůsobíte dle toho, zda si chcete zdřímnout, opalovat se, číst knihu, případně dělat jiné činnosti.

Mějte na paměti, že zahradní nábytek bude zcela jistě vystaven větší zátěži nežli klasické vybavení, jež používáte v interiéru domácnosti. Proto si dejte při výběru obzvláště záležet a nepodceňujte materiály, z nichž je nábytek vyrobený. Bohatou nabídku produktů najdete třeba na webu inhaus.cz. Funguje jako porovnávač zboží z řady tuzemských eshopů.

komerční sdělení

Image by laminaria-vest from Pixabay