V čem usínat pro dokonalé pohodlí?

04.05.2021

Kdo by to byl řekl, že spánkem strávíme zhruba třetinu života? Kvalitní a ničím nerušený spánek je pro naše tělo nepostradatelný, právě během něj totiž regenerujeme a čerpáme síly do dalších dní. To se ale nesmíme neustále převalovat a probouzet. Víte, že kvalitu spánku ovlivňuje i dobře vybrané noční prádlo?

Ne všechny ženy spí v noční košili

Možná vás to překvapí, ale noční košilky nejsou jediným nočním úborem, ve kterém ženy spí. Oblíbená jsou i dámská pyžama, trenky, nebo partnerova košile či tričko.

Svůj spací úbor si ženy vybírají podle osobních preferencí a taky s ohledem na pohodlí. Některé vadí guma v pase u pyžama, jiná zase nesnese, když se jí košilka nebo tričko během spánku shrnou.

Víte, že mezi nejoblíbenější střihy na léto patří krátké noční košilky na ramínka doplněné krátkým župánkem?

Co o ženě prozradí její prádlo na spaní?

Ženy dělíme podle preferovaného dámského spodního prádla do 4 skupin. Na romantičky, svůdnice, milovnice humoru a pohodářky. Jak je poznáme?

  • Romanticky založené ženy spí v hedvábných a krajkových nočních košilkách nebo soupravách pastelových barev.
  • Svůdnice dávají přednost sexy kouskům, které možná nejsou ani tak pohodlné, za to jsou průsvitné a kopírují jejich svůdné křivky. Na druhou stranu ale dokáží ocenit luxus, v prádelníku mají i značkové saténové pyžamo nebo hedvábnou noční košili.
  • Sebevědomé ženy se smyslem pro humor zase dávají přednost partnerovu tričku nebo flanelové košili na spaní. I když už jsou dospělé, stále mají duši dítěte a slovo nuda neznají.
  • Co nosí pohodářky, které se chtějí cítit komfortně? Během teplejších dnů dámské trenky v kombinaci s bavlněným tričkem nebo tílkem, v zimě je nahradí dlouhé pyžamo nebo klasická dámská noční košile.

V čem spí muži?

Někteří pánové spí jedině nazí, jiní preferují klasická flanelová pyžama, nebo moderní pánské košile na spaní. My ženy je na svých protějšcích nevidíme zrovna rády, dokážeme si je představit leda tak na prarodičích. Najdou se ale i muži, kteří spí v trenkách, které během chladných nocí doplní o tričko.

Víte, že ženy se moc nadšeně netváří ani na pánské saténové trenky, které jsou vhodné leda tak jako vtipný dárek k narozeninám?

Jaké úbory na spaní vládnou žebříčku oblíbenosti?

Lidí, kteří spí nazí podle odborníků ubývá, i během tropických letních nocí dává stále víc z nás přednost nočnímu prádlu, ideálně z přírodních materiálů, které v létě chladí a v zimě naopak zahřejí.

Jednoznačně největší oblibě se těší pohodlné přírodní materiály jako organická bavlna, přírodní hedvábí nebo bambus, naopak nejméně populární jsou umělá vlákna (umělé hedvábí a polyester). A není se čemu divit.

Noční úbor musí být pohodlný, prodyšný a příjemný na dotek. Prádlo na spaní nesmí škrtit, tlačit ani nikde překážet. 

Foto: ilustrační, komerční sdělení