V Nakladatelství JOTA vychází novinka z ediční řady Pro děti a mládež AMARI A NOČNÍ BRATŘI

08.11.2021

Napínavé dobrodružství vynalézavé hrdinky s nelegální magickou schopností!

Vydejte se s Amari na stáž v Úřadu pro nadpřirozené záležitosti pátrat po jejím bratru Quintonovi, nejslavnějším tajném agentovi všech dob. Objevte nadpřirozený svět plný kouzel, zkoušek, nebezpečí, všelijakých tajemných udělátek a bytostí, které vás překvapí!

TIP REDAKCE: Knihu koupíte zde >> B. B. Alston: Amari a Noční bratři

Amari Petersová je obyčejná dvanáctiletá holka, která žije se svou maminkou v chudé čtvrti. Jenže poslední dobou to doma vůbec nemá lehké. Její bratr Quinton, ten nejchytřejší a nejstatečnější člověk, jakého zná, totiž před půl rokem beze stopy zmizel a nikdo neví, kde může být.

Jenže potom Amari v bratrově skříni najde podivný kufřík a v něm pozvánku na letní tábor na jakémsi záhadném Úřadě pro nadpřirozené záležitosti, kam ji posílá právě její zmizelý bratr. Amari vůbec netuší, co je to za místo, ale je si jistá, že odpověď na to, co se s Quintonem stalo, se musí skrývat právě tam.

A tak se Amari vydává do nadpřirozeného světa, kde ji čekají strašidla, sněžní muži, tajemní agenti a nová kamarádka drakodlačice, ale také náročné zkoušky, tajemné věštby a souboj s nejmocnějším čarodějem, jaký kdy žil... Dokáže Amari najít svého bratra a zachránit nadpřirozený svět?

  • The New York Times bestseller
  • Amazon - Nejlepší dětská kniha roku 2021
  • Barnes and Noble Book Awards - Celkový vítěz kategorie Knihy pro děti a YA
  • Dětská kniha roku 2021 Americké knihkupecké asociace
  • Na motivy knihy se bude točit film.

TIP REDAKCE: Knihu koupíte zde >> B. B. Alston: Amari a Noční bratři

O autorovi

B. B. Alston žije v Lexingtonu v Jižní Karolíně. Amari a Noční bratři je jeho debutovým románem pro děti. Když zrovna nepíše, můžete ho zastihnout, jak se cpe sladkostmi nebo prozkoumává venkovské polní cesty a snaží se zjistit, kam vedou.

Více na https://www.bbalston.com/ nebo na Twitteru.

"Jsem velkým fanouškem filmu Muži v černém, který je o tajné vládní agentuře zabývající se mimozemšťany, co žijí mezi námi. A jednoho dne jsem si jen tak pomyslel, co kdyby nešlo jen o mimozemšťany, ale všechno to, co považujeme za mýty a legendy? Jaký druh vládního úřadu by tohle měl na starosti a jak by se lišil od toho z filmu? A docela dlouho jsem se jen bavil vytvářením téhle ohromné agentury a celého toho světa. Odtud pak jednoho dne prostě vyskočila kompletní postava Amari, přímo do mé mysli. Věděl jsem, jakým způsobem mluví, jaký je její pohled na svět, stejně jako její přednosti a slabiny. Velká část její osobnosti je založená na mě a na dětech, se kterými jsem vyrůstal. Jakmile jsem Amari uvedl do toho fantastického světa, celý příběh jednoduše ožil."

B. B. Alston v rozhovoru pro Knihcentrum Revue
"Číst Amari je jako vrátit se v čase a číst poprvé Harryho Pottera, možná trošku říznutého Artemisem Fowlem. Užíváte si každé slovo a je vám trošku líto, že si příběh nepřečtete dětskýma očima, protože to by byl teprve nářez. B. B. Alston bezpochyby stvořil knihu, kterou si sám přál číst, nový, dokonale promyšlený svět, ze kterého se nebudete chtít vracet do všednodenní reality a u něhož budete podobně jako kdysi u Harryho Pottera napjatě čekat na každé další pokračo­vání. Svět Amari Petersové byste si tak rozhodně neměli nechat proklouznout mezi prsty - byla by to ta největší chyba letošního knižního podzimu."
Dana Konvičková, Knihkupec