Víte, kde pořídit kvalitní nástroje pro truhláře?

23.06.2023

Dřevo patří mezi materiály, které lidstvo využívá od pradávna. Již v pravěku se z něho vyráběly první nástroje a primitivní příbytky. A navzdory pokroku a rozvoji technologií nikdy nevyšlo z módy. Způsoby využití se sice v průběhu času mění, v některých realizacích došlo k nahrazení dřeva modernějšími materiály s vhodnějšími vlastnostmi. I tak je ale evergreenem s velkým potenciálem využití ve stavitelství, výrobě nábytku a mnoha dalších odvětvích nejen nyní, ale i v budoucnosti. Kvalitní nástroje pro truhláře jsou proto žádaným sortimentem.

Dřevěné stavby i nábytek jsou ekologické. K jejich výrobě jsou třeba odpovídají nástroje pro truhláře

Proč si vybrat dřevostavbu?

Ve společnosti došlo v posledních letech k výraznému nárůstu zájmu o nejrůznější přírodní produkty, ze strany státu i Evropské unie k tomu výrazně narůstá tlak na ochranu přírody a využívání obnovitelných zdrojů. Mezi ty bezesporu patří právě dřevo. Jeho cena je navíc poměrně příznivá. V posledních letech proto přibývá novostaveb zhotovených právě ze dřeva, ať již se jedná o klasické roubenky nebo rodinné domky s omítnutou fasádou, které jsou k nerozeznání od cihlových staveb. Velkou výhodou dřevostaveb jsou zejména nízké náklady a rychlá realizace.

Menší dřevěné stavby můžete zvládnout zbudovat i sami

Vzhledem k výraznému nárůstu cen nemovitostí pozemků navíc stoupá počet lidí, kteří se s rodinou rozhodli pro skromnější bydlení v dřevěné chatě nebo minidomku. Truhláři proto mají plné práce. Menší stavby navíc mnoho lidí zvládne realizovat svépomocí. Stačí nastudovat postupy, zručnost a potřebné nástroje, mezi které patří například ruční kotoučová pila, kladivo, vrtačka nebo bruska.

Spolehlivý prodejce vám nabídne nejen elektrické i ruční nářadí, ale také laky, tmely a kování

Pokud potřebuje vybavit truhlářskou dílnu nebo dokoupit chybějící nástroje, Šimek Proficentrum vás nezklame. Jedná se o spolehlivou firmu, která na trhu působí již 30 let. Specializuje se na vybavení pro truhláře, nábytkáře i kutily. Pořídíte tu nástroje renomovaných značek, jako je Makita, Bosch, Schneider, Tomek a mnoho dalších.

komerční sdělení