Viva Magenta, to je barva roku 2023!

10.01.2023

Rok 2023 už má svou barvu, je jí odstín Viva Magenta. Vybral ji institut Pantone, který každoročně určuje barevný tón, jenž bude následujících 365 dní nejvíce v kurzu. Tentokrát padla volba na odstín červené s přechodem do fuchsiové a má charakterizovat dění ve společnosti. Letošní volba je trefná, Viva Magenta je symbolem síly.

Barva pro rok 2023 je výrazná, oživující, podporuje experimentování bez zábran a zrcadlí se v ní radost a potěšení. Je to odvážná barva, již do šatníku lze zakomponovat skrze jednotlivé kousky, nebo menší doplňky, které rozzáří méně nápadný outfit.

Velmi bude slušet brunetkám, které se do ní mohou zahalit od hlavy až k patě. Pro ty, které jsou umírněnější, zase budou perfektní menší doplňky nebo jemné detaily, které vyzdvihnou hravost oblékání a rozzáří i monotónnější šatník.


Líbí se vám modely na fotografiích? 

Viva Magenta navíc reprezentuje i spojení s přírodou. Podle výkonné ředitelky institutu Pantone se v odstínu odráží inspirace přírodním barvivem pocházejícím z malého hmyzu zvaného červec nopálový. Vyjímá se v ní mírná rebelie, bohatý život, radost a veselí. To jde ruku v ruce s tím, že její nezávaznost oslavuje optimismus, barva navíc oživí každý outfit a dodá energii ve chvílích, kdy jí není dostatek.

Viva Magenta střídá na pomyslném piedestalu odstín Very Peri. Tato fialová barva reagovala na pandemii a měnící se fungování zavedených systémů, reflektovala stále častější propojování reality a digitálního světa.

Zdroj: TZ Pixys.media

Zpracovala: Andrea Ježková